| اطلاع رسانی آنلاین آگهی ترحیم ایران |

آگهی درگذشت سید عبدالله فاطمی‌نیا

آگهی درگذشت سید عبدالله فاطمی‌نیا صفحه اختصاصی

مرحوم آیت الله سید عبدالله فاطمی نیا
مانده تا اولین سالگرد
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

نثار فاتحه و صلوات

روحش شاد و یادش گرامی

با هم دعا کنیم تا خداوند بزرگ روح عزیز از دست رفته را قرین رحمت کند

آگهی درگذشت سید عبدالله فاطمی‌نیا

عبدالله فاطمی‌نیا (زاده ۱۳۲۵ تبریز – درگذشته ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ تهران[۳]) روحانی، خطیب، استاد اخلاق، مورخ اسلامی و کتاب‌شناس اهل ایران بود. وی در زمینه اخلاق و عرفان، حدیث و شعر عربی فعالیت می‌کرد.[۴][۵] خطبه‌های مذهبی او اغلب از تلویزیون ایران پخش می‌شود، به همین خاطر او یک شخصیت مذهبی شناخته‌شده در ایران است. سید عبدالله فاطمی‌نیا در سال ۱۳۲۵ در تبریز چشم به جهان گشود. وی از کودکی تحت تربیت دینی و علمی پدر خود (میراسماعیل)، که از جمله علمای اهل عرفان بود، قرار گرفت. سپس نزدیک به ۳۰ سال نزد حسن مصطفوی تحصیل کرد و تحت تعلیم و تربیت وی قرار داشت و همزمان تحصیلات حوزوی خویش را هم دنبال می‌نمود. پس از مصطفوی، او از دانش افرادی چون سید محمدحسین طباطبایی، سید محمدحسن الهی طباطبایی، محمدتقی آملی، سید رضا بهاءالدینی، محمدتقی بهجت، محمدتقی جعفری و… که بیشترشان از شاگردان سید علی قاضی بودند در علوم اسلامی و عرفان استفاده نمود. از این رو، وی با یک واسطه، از شاگردان سید علی قاضی است
روحانی و خطیب

تسلیت - اطلاع رسانی اینترنتی آگهی ترحیم ایران

آگهی درگذشت سید عبدالله فاطمی‌نیا

وی از کارشناسان علوم اسلامی بود و به تحقیق و پژوهش در این زمینه اشتغال داشت؛ از دیگر فعالیت‌هایش می‌توان به تدریس در حوزه‌های علمیه، حضور در برنامه‌های مذهبی صدا و سیما به عنوان کارشناس و سخنرانی در مراکز حوزوی و دانشگاهی اشاره نمود.[۹] فاطمی‌نیا در مورد علم رجال و عرفان نظری دارای آگاهی گسترده بود و در عین حال بیشتر به خطابه در منابر عمومی اشتغال داشت. وی از مفسران معروف و زبردست صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه بود و در جلسات متعددی درباره این موارد به سخنرانی پرداخته بود.
پس از بررسی آزمایش‌ه‍ای فاطمی‌‌نیا، او چندین نوبت در بیمارستان بستری شد و در نهایت در ۲۶ اردبیهشت ۱۴۰۱ درگذشت.

اگر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد.
چرا باید پیام ابراز همدردی ارسال کنیم ؟

مرگ در اطراف ما بسیار اتفاق می افتد و گریزی از آن نیست و دیر و زود گریبان همه ما را خواهد گرفت ، کنار آمدن با آن دشوار است. غلبه بر فقدان کسی که او را دوست دارید بسیار مشکل است و گاهی اوقات، درد آن بیش از توان ماست. این درد به مرور زمان کمتر می شود اما هرگز بطور کامل از بین نمی رود. پیام های عرض تسلیت دقیقا همان چیزی است که خانواده مصیبت دیده هنگام از دست دادن عزیزانشان و دلتنگی برای آنان، نیاز دارند. و موجب تسلی بخش خاطرشان می شود …. شما می توانید پیام های ابراز همدردی خود را از طریق بخش پایینی (دیدگاه های نوشته ) بصورت رایگان ارسال نمائید.

لطفا پیام های ابراز همدردی خود را پیرو این آگهی درگذشت از بخش دیدگاه ها ارسال نمائید.

 

0
دیدگاه‌های نوشته