| اطلاع رسانی آنلاین آگهی ترحیم ایران |

سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی

مانده تا اولین سالگرد
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اولین سالگرد مرحوم سپری شد.

روحش شاد و یادش گرامی

با هم دعا کنیم تا خداوند بزرگ روح عزیز از دست رفته را قرین رحمت کند

مرحوم سید حسن فیروزآبادی

سید حسن فیروزآبادی در سال ۱۳۳۰ در شهر مشهد متولد شد و تحصیلات خود را تا مقطع دکترای پزشکی در این شهر ادامه داد و از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکترای پزشکی خود را اخذ کرد. فیروزآبادی در دوران جنگ ایران و عراق به عنوان فرمانده وقت قرارگاه خاتم‌الاانبیاء، فعالیت می‌کرد و پس از پایان جنگ در سال ۱۳۶۸ مقام معظم رهبری، وی را به درجه سرلشکری نائل و به ریاست ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند و در سال ۹۵ نیز او به سمت مشاور عالی فرماندهی کل نیروهای مسلح منصوب شد. سرلشکر سید حسن فیروزآبادی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله الاعظم (ع) با مرتبه استادیاری و رئیس هیئت امنای دانشگاه عالی دفاع ملی و همچنین آشنا به زبان‌های عربی و انگلیسی است.

سوابق پس از پیروزی انقلاب اسلامی

_ عضو هیئت مؤسس جهاد سازندگی خراسان _ مسؤول هیئت واگذاری زمین شمال خراسان _ فارغ‌التحصیل از دانشگاه مشهد و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران _ مسئول جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۰ با حکم شهید رجایی _ عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی کشور در سال ۱۳۶۱ با حکم نخست وزیر سابق _ معاون امور دفاعی نخست وزیر در سال ۱۳۶۴ _ جانشین نخست وزیر در قرار گاه خاتم‌الاانبیاء _ مسئول ستاد امداد و درمان جنگ _ مسئول امور پناهگاه‌ها و دفاع غیر عامل و پدافند ش. م. ه. _ دبیر کمیسیون مهندسی صنعتی جنگ دولت و مسؤول کمیته ساخت موشک زمین به زمین _ مسئول کمیته تحقیقات مهندسی صنعتی جنگ و صدها طرح صنعتی و موشکی _ جانشین رئیس ستاد فرماندهی کل قوا _ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از سال ۱۳۶۸ تا کنون با حکم مقام معظم رهبری _ نائل‌شدن به درجه سرلشکر بسیجی از سوی فرماندهی کل قوا _ عضو شورای عالی امنیت ملی از بدو تأسیس تا کنون _ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام _ عضو بسیج مستضعفین و خادم آستان قدس رضوی _ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران _ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله _ رئیس هیئت امنا دانشگاه عالی دفاع ملی _ عضو هیئت تحریریه مجله علمی کوثر
بنرهای عرض تسلیت ارسالی
10
دیدگاه‌های نوشته

  تسلیت 1400-06-12 پاسخ

  علیرضا زاکانی، شهردار تهران:
  درگذشت سردار سرلشگر بسیجی دکتر سیدحسن فیروزآبادی موجب تاسف و تاثر فراوان گردید. بی‌شک چهاردهه خدمات ارزنده ایشان در عرصه‌های مختلف در یاد ملت ایران ماندگار خواهد بود.اینجانب فقدان ایشان را به محضر مقام معظم رهبری، خانواده محترم و فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح ایران اسلامی، تسلیت عرض می نمایم.

  تسلیت 1400-06-12 پاسخ

  سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران:
  فقدان و این واقعه دردناک را به محضر مقام عظمای ولایت و مقام معزز رهبری، فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای"مدظله العالی"، بیت مکرم ایشان و همه فرماندهان و کارکنان نیرو‌های مسلح جان برکف و ایثارگر به ویژه یاران و همرزمانش تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه پروردگار عالم می‌خواهیم او را در سایه رحمت جاویدانش قرار دهد و برای همه دوستداران و بازماندگان وی صبر جزیل از درگاه خداوند منان خواستارم.

  تسلیت 1400-06-12 پاسخ

  سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:
  این ضایعه بزرگ را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) ، خانواده مکرم و آحاد فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح مقتدر و افتخارآفرین ایران اسلامی تسلیت و تعزیت عرض نموده و برای آن فقید سعید ، رضوان و رحمت واسعه الهی و همنشینی با حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام ) و برای عموم مصیبت دیدگان و سوگواران گرانقدر و همرزمان و علاقه‌مندان وی ؛ صبر ، شکیبایی و سکینه قلبی طلب می کنم.

  تسلیت 1400-06-12 پاسخ

  سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران ایران:
  از درگاه خداوند متعال برای آن سردار فقید و عالیقدر علو درجات و رحمت و رضوان الهی و همنشینی با حضرت سید الساجدین امام زین العابدین (ع) و برای خانواده مکرم و عموم داغدیدگان و مصیبت دیدگان عزیز به ویژه همرزمان وی در نیروهای مسلح و بسیج ، صبر جمیل و اجر جزیل توام با پاداش صابرین مسئلت می جویم .

  تسلیت 1400-06-12 پاسخ

  سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران:
  اینجانب این ضایعه را محضر فرماندهی معظم کل قوا، ملت شریف ایران، نیروهای مسلح و همه دوستداران ایشان و به ویژه خاندان ارجمند فیروز آبادی تسلیت گفته و در سالروز شهادت سید الساجدین، از درگاه خداوند متعال برای آن سفر کرده علو درجات و همجواری با همرزمان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت دارم.

  تسلیت 1400-06-12 پاسخ

  محمدباقر قالیباف (رئیس مجلس):
  اینجانب این ضایعه را محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای دام عزه العالی، عموم فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و خانوادۀ مکرم و معزز آن مرحوم تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای آن عزیز از دست رفته رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل مسئلت دارم.

  تسلیت 1400-06-12 پاسخ

  حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای (رییس قوه قضاییه):
  رحلت این بسیجی مخلص را به فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، نیروهای مسلح وخانواده مکرم را تسلیت عرض نموده و رحمت واسعه الهی برای آن مرحوم و صبر و اجر برای خانواده ایشان از خداوند متعال مسالت دارم.

  تسلیت 1400-06-12 پاسخ

  سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص)
  درگذشت این سردار بزرگوار را به محضر فرمانده معظم کل قوا اامام خامنه‌ای (مد ظله العالی) و خانواده مکرم ایشان و آحاد فرماندهان و کارکنان عزیز نیروهای مسلح تسلیت عرض نموده و امید واثق دارم روح آن فقید سعید در جوار حضرات معصومین علیهم السلام از رحمت واسعه الهی متنعم خواهد شد.

  تسلیت 1400-06-12 پاسخ

  محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور
  ضایعه فقدان این سردار مجاهد اسلام و انقلاب را به مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی)، عموم ملت قدرشناس ایران، فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح، دوستان و بستگان به ویژه خانواده ارجمند ایشان تسلیت می گویم و از خداوند سبحان برای آن فقید سعید رحمت و غفران واسعه الهی و برای بازماندگان معزا صبر و اجر مسألت دارم.

  تسلیت 1400-06-12 پاسخ

  امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع:
  درگذشت این عزیز گرانقدر را به محضر فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)، نیروهای مسلح و به خانواده گرامی آن مرحوم و همه همرزمانش تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن پیشکسوت مجاهد، علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت می‌نمائیم.