عباس امیری مقدم درگذشت

زندگی:

عباس امیری‌مقدم در سال ۱۳۲۲ در آمل زاده شد. از ۱۹ سالگی به‌طور جدی تئاتر را شروع کرد و تا انقلاب در نمایش‌های زیادی به روی صحنه رفت. در سال ۱۳۶۰ برای بازی در سریال کوچک جنگلی در نقش حاج احمد کسمایی انتخاب شد که سکوی پرتاب او در بازیگری بود. در سال ۱۳۷۵ با بازی در نقش ابوموسی اشعری در سریال امام علی به کارگردانی داوود میرباقری به شدت مورد توجه قرار گرفت. امیری‌مقدم برای بازی در فیلم جایی در دور دست کاندیدای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در دوره بیست و چهارم جشنواره بین‌المللی فیلم فجر (۱۳۸۴) شد.
وی ساکن شهر رشت بود و محمد ناجی تهیه‌کنندهٔ پروژهٔ تلویزیونی صبح بخیر سرکار همراه گروه در فومن مستقر بودند تا بتوانند صحنه‌های فیلم را در نقاط مختلف فومن و اطراف آن تصویربرداری کنند. او اصرار داشت که پس از پایان کار به محل سکونت خود مراجعت کند و برای رفاه حال او سرویسی را در نظر گرفتند تا هر روز پس از اتمام کار او را به محل زندگی‌اش در رشت ببرند.

درگذشت:

صبح روز شنبه ۷ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۸:۳۰ در جادهٔ رشت به فومن در فلاح‌آباد به دلیل لغزندگی جاده بر اثر بارندگی، ماشین حامل وی تصادف کرد. تصادف، شدید نبود و دو نفر سرنشین (راننده و دستیار تدارکات) آسیب جدی ندیدند، وی به یکی از بیمارستان‌های فومن منتقل و در آنجا احیای قلب صورت گرفت اما او بر اثر عارضهٔ قلبی درگذشت.

Leave a Comment