مسعود اسکویی درگذشت

زندگی:

مسعود اسکویی (زاده ۲۳ خرداد ۱۳۱۸ – درگذشته ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳) گزارشگر، مجری و کارشناس برنامه‌های ورزشی رادیو و تلویزیون اهل ایران بود.
وی از سال ۱۳۴۵ به استخدام تلویزیون ملی ایران درآمد و با گزارش بازی دوستانه فوتبال بین تیم‌های پرسپولیس و کویت (در کویت، ۱۳۵۰) وارد عرصه گزارشگری شد. سپس به همکاری با ورزش از نگاه دو پرداخت و در سال ۱۳۶۰ به رادیو رفت و با تأسیس رادیو ورزش گزارش مسابقات و برنامه‌های ورزشی را در آنجا ادامه داد. وی دوره تهیه‌کنندگی برنامه‌های تلویزیونی را در تلویزیون آلمان گذرانده بود و یک سال در شهرهای زونه گورگ و ماینس با تلویزیون همکاری کرده بود.
مرحوم اسکویی که به واسطه صدای خاصش شهره زیادی داشت،تخصص مسعود اسکویی در رشته‌های تنیس، والیبال، اسب‌دوانی، و اتومبیل‌رانی بود. او دوره تخصصی گزارشگری را در کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و آلمان گذرانده بود و در سال ۱۳۷۱ نیز در کلاس تخصصی گزارشگری فینگلی، مدرس استرالیایی، شرکت کرد.
مرحوم اسکویی در برنامه‌هایی مختلف از جمله «جهان ورزش والیبال» و «گزارش ورزشی از شبکه دو سیما و «صدای ورزش»، و «عصر جمعه با رادیو» حضور داشت. او همچنین سابقه مدیریت در بخش روابط عمومی رادیو ورزش را نیز در کارنامه کاری خود داشت.

درگذشت:

اسکویی که به دلیل شکستگی ناحیه لگن و پا در فروردین ماه در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان لاله بستری شده بود در ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ درگذشت.

Leave a Comment