مهرداد میناوند درگذشت

زندگی:

مهرداد میناوند (۹ آذر ۱۳۵۴ – ۸ بهمن ۱۳۹۹) بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران بود. وی برای باشگاه‌های گوناگونی از جمله پاس تهران، پرسپولیس، اشتورم گراتس، الشباب، و سپاهان بازی کرد.[۱] میناوند همراه با تیم پرسپولیس در سال ۱۳۷۶ قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد و با اشتورم گراتس ۱ قهرمانی در لیگ اتریش، ۱ قهرمانی در جام حذفی اتریش، ۲ قهرمانی در سوپرجام اتریش و ۳ سال حضور پیاپی و ۱۹ بازی در لیگ قهرمانان اروپا[۲] و ۲ بازی در لیگ اروپا[۳] را تجربه کرد.
مهرداد میناوند بیش از علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا و وحید هاشمیان، سابقه بازی در لیگ قهرمانان اروپا را دارد.
مهرداد میناوند در سال ۱۳۷۵ به پرسپولیس پیوست و در ۱۰۸ بازی این تیم حضور داشت. علی پروین در سال ۱۳۷۵ میناوند را بهترین جانشین مجتبی محرمی در جناح چپ فوتبال ایران دانسته بود. پروین باور داشت میناوند می‌تواند از پای راست که پای غیرتخصصی او بود، به‌خوبی استفاده کند.
پس از فوتبال
مهرداد میناوند پس از کنار گذاشتن فوتبال، تجربه موفقی در هنر و گزارشگری نداشت. او به همراه پژمان جمشیدی و نیما نکیسا، نماهنگی را برای صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان ساختند. جناح اصولگرایان جمهوری اسلامی ایران، به این نماهنگ اعتراض کرد. روزنامه کیهان استفاده از زنان بدحجاب و حرکات موزون را مخالف ارزش‌های دینی دانست.[۴]
مهرداد میناوند تجربه زیادی در بازیگری پیدا نکرد. در زمینه موسیقی، تنها چند تک‌خوانی در برنامه‌های تلویزیونی داشت. آلبوم موسیقی او نیز اجازه انتشار نیافت.[۴]
مهرداد میناوند در اواخر عمر خود به دلیل «تعصب به باشگاه پرسپولیس»، به همراه علی انصاریان به گزارشگری و اجرای برنامه در شبکه اینترنتی باشگاه پرسپولیس می‌پرداخت.

درگذشت:

میناوند در ۳۰ دی ۱۳۹۹ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان لاله تهران بستری شد.[۶] وی در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۹۹ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا و آمبولی ریه ناشی از آن، در بیمارستان لالهٔ تهران درگذشت. میناوند در شرایطی به بیمارستان مراجعه کرده بود که حدود ۸۰ درصد ریه‌هایش درگیر ویروس کرونا شده بود.[۷] طبق گفته پزشک معالج وی، حال میناوند رو به بهبودی بود که بروز ناگهانی آمبولی ریه باعث مرگ وی شده‌است.

Leave a Comment