محمد باقر منصوری درگذشت

زندگی:

محمد باقر منصوری متولد ۲۷ شهریور ۱۳۶۲ در اردبیل ، مداح اهل بیت بود.بیوگرافی محمدباقر منصوری اردبیلی و همسرش + علت مرگ
او فارغ التحصیل لیسانس رشته فقه و حقوق اسلامی بود ، فعالیت خود را از کودکی با مداحی شروع کرد و به شهرت زیادی در شمالغرب کشور رسید.
حاج محمد محمدباقر منصوری متولد محله امام جعفر صادق (ع) شهر اردبیل بود که در شب شهادت امام جواد (ع) درگذشت.
پدرش یونس منصوری از بازاریان آرد و برنج فروش و مادرش فرزند مرحوم حاج میر اسماعیل فاضل مجتهدی روحانی و روضه خوان مشهور اردبیل است.
از هشت سالگی با توجه به علاقه اش به مداحی روی آورده و از اساتید مداحی اردبیل از جمله مرحوم استاد قاسمی ، استاد حاج رحیم حیدری و استاد حاج محمد باقر تمدنی کسب فیض کرد.
او مدتی بعد با اصرار به خانواده و خرید نوارهای مداحی شروع به تمرین و نت برداری کرد تا اینکه توسط دایی اش به هیئت برده شد و از آنجا با تشویق اساتید بزرگ وارد این عرصه شد.
اواخر آبان ۹۴ بود که حاج محمد باقر منصوری در ۲۶ سالگی بر اثر سکته معزی در بیمارستان علوی اردبیل بستری شد او به مدت ۵ روز در کما بود تا اینکه به هوش آمد.
سرانجام تایید سلامتی اش بعد از گذراندن دوره های درمان توسط پروفسور سمیعی تایید شد و او دوباره فعالیت خود در مداحی را ادامه داد.

درگذشت:

این مداح اردبیلی ساعت ۱۱ شامگاه پنجشنبه دهم مرداد ماه ۱۳۹۸ در حال وضو برای تدارک مداحی شب شهادت امام جواد(ع) در هیئت علی ابن ابیطالب ارومیه بود و در پی بدحال شدش اورژانس ۱۱۵ ارومیه به منزل مراجعه و به مدت ۴۵ دقیقه اقدام به احیای قلبی تنفسی بیمار می نماید و حین انجام CPR به بیمارستان اعزام شده که عملیات احیا در بیمارستان نیز ناموفق بوده و این مداح جوان و نام آشنای اردبیلی دعوت حق را لبیک گفت.

۳ Comments

 1. با نهایت تأثر و تأسف مطلع شدم که حاج محمد باقر منصوری از مداحان جوان، انقلابی و پرشور اردبیل، این دیار مداحان حماسی‌سرا، در حال آماده شدن برای خادمی مجلس شهادت حضرت امام جواد الأئمه (سلام الله علیه) ندای حق را لبیک گفته است.

  عروج این نوکر با اخلاص اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) آن هم در شب زیارتی مولایش اباعبدالله الحسین (روحی فداه) نشان از عشق وافرش به آن حضرت و خاندانشان دارد؛ نیز مدالی است بر سینه او که جوانی خود را وقف اقامه مدایح و مراثی آل الله نمود.

  اینجانب به خانواده داغدار و دوستداران ایشان و مردم ولایت مدار استان سرافراز اردبیل و جامعه ستایشگری کشور تسلیت عرض می کنم و از خداوند منان می خواهم که او را با اهل بیت پیامبر (صلوات الله علیهم اجمعین) محشور فرماید.

  محمد قمی
  ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۸ هجری شمسی
  ۳۰ ذی القعده الحرام ١۴۴٠ هجری قمری

 2. با کمال تأسف و تأثر، آسمان پرنور مداحی اردبیل، ستاره‌ای از ستاره های بس درخشان خود را از دست داد.

  با دلی آکنده از غم و اندوه و حسرت، ارتحال ملکوتی مداح شهیر، خوش الحان، مخلص و متبحّر جناب آقای حاج محمدباقر منصوری را که در حال عرض ادب به ساحت منیع اهل بیت (ع) جان به جان آفرین تسلیم کرد، به اهالی استان، جامعه مداحان، دوستان و آشنایان آن مرحوم در داخل و خارج کشور و مخصوصا به بازماندگان تسلیت عرض می کنم.

  از ساحت عزی ربوبی برای آن مرحوم علو درجات و حشر با ارباب بی کفن و برای بازماندگان صبر جمیل و تحمل توحیدی مسألت دارم.

 3. سازمان بسیج مداحان کشور درگذشت استاد و مداح اهل‌بیت آستان اباعبدالله الحسین (ع) حاج محمد باقر منصوری از مداحان عالی قدر استان اردبیل را به جامعه مداحان و ستایشگران اهل‌بیت و دوست‌داران و محبین‌آل‌الله و هیئات‌مذهبی تسلیت عرض کرده و علو درجات را برای آن دل‌داده وارسته مسئلت می‌کند. همچنین برای خانواده محترم آن استاد گرامی صبر جمیل و اجر جیل آرزومندیم.

Leave a Comment