محسن قاضی‌مرادی درگذشت

زندگی:

محسن قاضی‌مرادی ۱۱ شهریور ۱۳۲۰ خورشیدی در روستای بازرجان تفرش متولد شد. او فارغ‌التحصیل مدرسه عالی مدیریت تهران بود و پیش از بازیگری به عنوان معلم در آموزش و پرورش به تدریس پرداخت. این بازیگر با مهوش وقاری، بازیگر سینما و تلویزیون که در برخی پروژه‌های سینما و تلویزیون نیز هم‌بازی بودند؛ ازدواج کرد. آشنایی این دو بازیگر به همکاری در دفتر کل تربیت معلم در ۱۳۵۶ خورشیدی بازمی‌گردد که پس از سه سال در ۲۰ شهریور ۱۳۵۹ به ازدواج منجر شد.[۱]
قاضی مرادی بازیگری را از سال ۱۳۵۱ با فیلم حسن سیاه به کارگردانی پرویز اصلانی آغاز کرد، پس از کسب تجربه در این فیلم سینمایی به تلویزیون راه یافت و در چند تله تئاتر ایفای نقش کرد و پس از آن با بازی در سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی شناخته شد.
محسن قاضی مرادی با کت جادویی در سال ۱۳۷۸ دیده شد و پس از آن در سریال همسایه‌ها، هزاران چشم و پشت کنکوری‌ها به شهرت رسید.

درگذشت:

محسن قاضی مرادی در سال‌های پایانی زندگی به بیماری پارکینسون مبتلا شد. در واقع اولین علائم این بیماری از سال ۱۳۸۲ در این بازیگر آغاز شد و به مرور شدت گرفت.
در ابتدا تنها مشکلی که به شکل حاد در او وجود داشت لرزش دست‌ها بود، اما به مرور مشکل بلع، حرکت و قدرت تکلم نیز به آن اضافه شد و محسن قاضی مرادی را خانه نشین کرد. او سرانجام در شامگاه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ در سن ۷۹ سالگی، بر اثر عوارض و کهولت سن این بیماری در خانه خود در تهران درگذشت

Leave a Comment