شاهرخ شاهید درگذشت

زندگی:

شاهرخ شاهید در ۶ آذر ۱۳۲۸ در تهران زاده شد. پدرش عیسی و مادرش نرگس نام داشت. وی در سن ۱۱ سالگی مادر خود را در بستر بیماری از دست داد و سه سال بعد نیز پدر او درگذشت. شاهرخ در همان دوران نوجوانی در دامان خواهر بزرگ‌تر خود تربیت و پرورش یافت. او در دبستان بامشاد و دبیرستان مروی تحصیل کرد و تحصیلات موسیقی خود را در تالار رودکی و تئاتر جامعه باربد گذراند.
شاهرخ شاهید پس از مهاجرت از ایران، با ترانه‌سرایان و آهنگسازان مطرح و شناخته‌شده‌ای کار کرد. او نخستین آلبوم‌های خود را در سال‌های ۱۳۵۹ (هیچ‌کجا ایران نمی‌شه) و ۱۳۶۱ (غریبه) منتشر کرد که با ابی و شهرام شب‌پره مشترک بودند. او در آغاز دهه ۱۳۷۰ نیز آلبوم شاه‌گل را به شکل مشترک با ابی و شهرام صولتی منتشر کرد. اما بیشتر ترانه‌هایی که باعث شهرت او در دوران پس از انقلاب شدند در آلبوم‌های انفرادی او بودند.[۱]
یکی از پرآوازه‌ترین ترانه‌های شاهرخ مرغوب بود که با ترانه مسعود امینی و با آهنگسازی خودش در آلبومی به نام عریضه در سال ۱۳۸۱ منتشر شد.

درگذشت:

شاهرخ در ۱۲ آذر ۱۴۰۲ به‌علت ابتلا به سرطان در ۷۴ سالگی درگذشت.[۳] صفحه رسمی فیس‌بوک این خواننده پس از درگذشت او، ترانه بچه‌ها خداحافظ اردلان سرفراز را منتشر کرد.

Leave a Comment