آگهی های ترحیم

نمایش بیشتر

ثبت آگهی های ترحیم جهت اطلاع رسانی و امکان ارسال پیام عرض تسلیت

آگهی های ترحیم یا اعلامیهٔ فوت دعوتنامه‌ای است از جانب صاحبان عزا و اقوام نزدیک متوفی برای دعوت از دوستان و آشنایان وی به‌ منظور شرکت در مراسم عزاداری. آگهی فوت ممکن است توسط یکی از عزاداران به‌شکل یک اعلامیهٔ مستقل منتشر شود یا در یک روزنامه یا نشریه چاپ شود. امروزه، با پیشرفت فناوری چاپ و امکان چاپ تصاویر رنگی از متوفی، آگهی‌های فوت نیز چهرهٔ دیگری یافته‌اند. علاوه بر آن، از اواخر دههٔ ۱۹۹۰، نشر اینترنتیِ این‌گونه آگهی‌ها نیز به امکانات جدید افزوده شده‌است، این اطلاعیه ها در حال حاضر بصورت مجازی از طریق وبسایت های تسلیت و یا شبکه های اجتماعی به اطلاع دوستان و آشنایان می رسد.

در وبسایت تسلیت امکان ایجاد صفحه های یادبود مجازی برای درگذشتگان فراهم شده است بدین نحو که می توانید در صفحه آگهی های ترحیم ایران یک صفحه مجازی برای عزیز از دست رفته خود ایجاد کنید. در این صفحات معمولا شعر و متن یادبودی به همراه عکس و مشخصات مرحوم/ مرحومه درج شده است. هر بازدید کننده از صفحه یادبود مجازی به تعداد دلخواه صلوات و فاتحه برای مرحوم / مرحومه قرائت می کند. ثواب گوش دادن و خواندن قرآن، دعا و زیارتنامه‌هایی که در این صفحات می‌باشد نیز به مرحومین می‌رسد و موجب شادی و آرامش روح این عزیزان می شود

یک آگهی فوت از بخش های مختلفی تشکیل می شود بدین شرح که :
 قسمت شعر در اعلامیه فوت: در اکثر اعلامیه های تسلیت یک قطعه شعر در وصف شخص یاد شده با توجه به نسبت خانوادگی شخص فوت شده با نزدیکان آن نوشته می شود که تاثیر اعلامیه ترحیم را بیشتر می کند. و این امکان در وسایت تسلیت وجود دارد که شعرهای مختلف بر اساس احساسات خانواده متوفی و با نام ایشان در زیر اگهی ترحیم و صفحه اختصاصی وی درج شود.
تصویر شخصی متوفی: در اکثر آگهی فوت یک قسمت برای گذاشتن تصویر شخص متوفی قرار داده می شود، البته در برخی اعلامیه ها تصویر قرار داده نمی شود و بصورت ساده اعلامیه چاپ می شود. و این امکان با تنوع و امکانات بیشتر در سایت تسلیت ایجاد شده و امکان بروزسانی و افزودن تصاویر بیشتر در آلبوم خاطرات متوفی در صفحه اختصاصی وی وجود دارد. و بخش ها و جایگاه ها ویژه در وبسایت تسلیت جهت هر چه بیشتر دیده شدن اعلامیه فوت وجود دارد. و این آگهی ها بصورت نامحدود در سایت درج می شود و هیچ وقت از بین نخواهد رفت .
نام و مشخصات شخص فوت شده: همانطور که می دانید یکی از بخش های اصلی یک اعلامیه فوت نام و نام خانوادگی متوفی است که بصورت مشخص و با فونتی بزرگ تایپ می شود. , و این امکان در سایت تسلیت فراهم است که افراد بتوانند با جستجو نام و نام فامیلی مستقیم به صفحه اختصاصی فرد متوفی رجوع کنند و پیام عرض تسلیت ارسال کنند و صلوات و فاتحه ای جهت شادی روح متوفی نثار کنند.
مکان و زمان مجلس ختم و ترحیم: در ابتدای متن هم گفتیم که هدف از آگهی ترحیم دعوت از آشنایان و نزدیکان است و به همین خاطر باید در آگهی فوت منتشر شده آدرس مسجد و یا مکان مجلس ختم مشخص شود تا آشنایان بتوانند به راحتی آن جا را پیدا کنند. در وبسایت تسلیت این امکان بصورت آنلاین فراهم است که موقعیت محل اجرای مراسم بصورت لینک با ارجاع به مسیریاب وجود دارد تا آشنایان بتوانند با مسیریاب و به آسانی جهت عرض تسلیت در مراسم حضور بهم رسانند.